Yhteys
 
Yhteystiedot
Saint-Gobain Finland Oy / Gyproc

Päävalikko

Olet täällä

Anne Kaiser GBC Finlandin uuteen hallitukseen

12 January 2018

Green Building Council Finlandin (GBC Finland) vuosikokous ja jäsentilaisuus pidettiin 15.11.2017 yhdistyksen uudella toimistolla BIM Kampuksella. Vuosikokouksessa yhdistykselle valittiin uusi puheenjohtaja, varapuheenjohtaja sekä täydennettiin hallituksen kokoonpanoa.

Yhdistyksen uutena puheenjohtajana aloittaa Technopolis Oyj:n kiinteistötoimintojen ja palveluiden johtaja Kari Kokkonen. Uudeksi varapuheenjohtajaksi valittiin HYY Yhtymän toimitusjohtaja Antti Kerppola ja uusiksi hallituksen jäseniksi

 • Anne Kaiser, vastuullisuuspäällikkö, Saint-Gobain Finland Oy
 • Jouni Kivirinne, kehityspäällikkö, Helen Oy
 • Jyri Nieminen, Chief Sustainability Officer, Sweco Finland Oy
 • Mia Andelin, ympäristöpäällikkö, Skanska Oy
   

- Saint-Gobain on aktiivinen jäsen GBC– verkostossa maailmanlaajuisesti, nyt myös Suomessa. GBC Finlandin hallitusjäsenyys on upea mahdollisuus osallistua yhä kestävämmän ja ihmisten hyvinvointia edistävän rakennetun ympäristön kehittämiseen, kommentoi vastuullisuuspäällikkömme Anne Kaiser.


GBC Finlandin hallituksessa jatkavat vuonna 2018 edellä mainittujen lisäksi:

 • Anne-Maria Flanagan, vastuullisuusjohtaja, SRV Yhtiöt
 • Riitta Juutilainen, toimialajohtaja, Senaatti-kiinteistöt
 • Matti Puromäki, kiinteistöpäällikkö, OP Kiinteistösijoitus Oy
 • Timo Rintala, johtaja, Green Building Partners Oy
   

Lue lisää uuden hallituksen kokoonpanosta, vuosikokouksessa käsitellyistä asioista ja päätöksistä: www.figbc.fi

 

Lisätietoja: Anne Kaiser, anne.kaiser@saint-gobain.com